Hayal olmazsa gelecek olmaz

Hayal olmazsa gelecek olmaz

Yenidoğan Serdarspor’un Onursal Başkan Tekin Uygur, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Uygur, “ Futbol kardeşlik ve barıştır. Çalışan bir gün elbet kazanacak. Benim için önce centilmenlik sonra şampiyonluk gelir” dedi

TEKİN UYGUR KİMDİR

1968 Artvin doğumluyum. Lise çağına kadar Artvin’de bulundum. Daha sonra Kocaeli’ne geldim. 1998 yılında kendi işimi kurdum. 20 yıldır sahibi olduğum Endüstriyel sektörde faaliyet gösteren Teknik Plastik firmasını işletiyorum. Nazmiye hanımla 24 yıldan beri evliyim. Barış ve Sevgi adında iki çocuğum var.

  

TESADÜFEN TANIŞTIK

Futbola olan ilgim her zaman yüksek seviyede olmuştur. Futbolu ve sporu çok seviyorum. Fakir bir aileden geldiğim için ben hiç futbol oynamadım. Eğlenmeyi ve tatili bilen insanlar değildik. Geçen sezon bir gün yol üzerinden arabamla geçerken tesadüfen tesislerde çocukların spor yaptığını gördüm. Daha sonra arabamı kenara çektim, başkanla tanıştık. Başkana “ne yapıyorsunuz, bu kulübü nasıl ayakta tutuyorsunuz ” diye  sordum. Başkan da sıkıntılarının olduğunu belirtti. Bende yardımcı olabileceğimi söyledim. Oturduk ve konuştuk. Amatör kümede olsa resmi olarak  kulübe sponsor olduk. Ayrıca Yenidoğan Serdarspor’un renkleri Trabzonspor’u anımsattığı için karar vermemde beni cazip etti.

MADENİ KEŞFETTİK

Geçen sezon A takım ve U-19 Ligi’nde mücadele ettik. U-19 takımımızla ben biraz geç tanıştım. Baktım ki U-19, A takımdan daha iyi. Süleyman hocaya A takımı bırak, U-19 ile ilgilen dedim. Madeni keşfettik. Gençler pırıl pırıldı, hepsinin çok iyi durumda olduğunu gördük. Çocuklar özgüvenlerini iyi kullandı ve şampiyon oldular. İnanıyorum ki bu senede bir şampiyonluk gelecek. Kadromuzu koruduk ve bir kaç takviye yaptık. Aynı zamanda A takımda oynayacaklar. İki ligde aynı kadroyla mücadele edeceğiz. Onları biz motive edeceğiz ve destekleyeceğiz.

ALGIYI YIKACAĞIZ

Mahallemiz ,Kocaeli’nin en sıkıntılı bölgelerinden biri. Ama biz bu algıyı yıkmak istiyoruz. Biz Kocaeli futboluna ve  gençlere hizmet ediyoruz. Amacımız gençlerimizi toplumumuza kazandırmak. İnanın ki şu gençlerin burada spor yapması bizi çok mutlu ediyor. Bunlar burada olmazsa sokakta olacak. Tehlike çanlarının en çok çaldığı yer sokaklardır. Oradan uzak tutuyoruz. Geleceği kurtarıyoruz, buradan yetişen çocuklarımız  A Milli takıma gidebilir. Olmazda diye bir şey yok. Yetenekler bu tesislerde keşfediliyor. Bu çalışmalar hoşuma gidiyor ve bana onur veriyor.

ÇOCUKLARA DOKUNUYORUZ

Çocuklara dokunmak çok önemli. Biz onlara babacan tavırla yaklaşıyoruz. Yenidoğan Serdarspor yeni kurulan bir kulüp değil. 1952 yılında kurulmuş çok eski  bir kulüp. Keşke açılışımıza herkes gelseydi. Eğri oturup doğru konuşmak lazım.  Gelecek yıllarda maddi durumlar sizi nereye kadar götürür nerede bırakır. Onu bilemeyiz. Ben bu takımı üç yıl sonra 3.Lig’de oynatacağım derseniz yanlış yaparsınız. Verdiğiniz sözü tutamadığınız  zaman büyük bir hata yaparsınız. Ekonomimiz iyi olduğu müddetçe ben buradayım. Kulübü ve çocuklarımı seviyorum. Sağolsunlar onlarda beni seviyor. Ben o ışığı onlardan aldım. Maçlarda gol atınca bulunduğum tribüne koşuyorlar. Nasıl bırakırsın bu çocukları. Gücüm yettiği kadar buradayım.

AİLE ORTAMI

Tesislerimiz var ama yeterli değil. Sahamızı büyütmeliyiz.  Antrenmana gelen her futbolcumuz selam vermeden elimizi sıkmadan geçmez. Burada herkes eşittir ve aile ortamı vardır. Çocuklarımızın hepsi saygılıdır.  Heyecanımızın takıma yansıması bizi mutlu ediyor. Lisanslı 96 oyuncumuz var, yerel amatörde mücadele eden basketbol takımı ve futbol okulu birlikte 160 sporcumuz bulunuyor.

KOCAELİSPOR YÜKSELMELİ

Kocaelispor iyileşmeli ve vakit kaybetmeden üst liglere çıkmalı. Amatör kümeden futbolcu alabilir. Eskiden futbolcuyu kulübe sormadan direk istiyorlardı. Şimdi yöneticiler ziyaret edip altyapıdan futbolcu istiyorlar ve kulüplere değer veriliyor. Çocuklarla ilk açılış maçına gittik. Bizim mahallemizde çok  Kocaelispor taraftarı var. Şehrimizin markası Kocaelispor’un maçlarını kaçırmamaya çalışıyoruz. Kanayan yarayı durdurmalıyız, Bu böyle gitmez. Artık herkes Kocaelispor’a destek versin. Akhisar, Alanya gibi ilçe takımları, Başakşehir, Kasımpaşa ve Erzurum gibi belediyelerin desteklediği takımlar Süper Lig’de oynarken, Kocaelispor’un 3.Lig’de ne işi var. Biz sanayi şehriyiz. Türkiye’ye bakan Kocaeli, bir Kocaelispor’a bakamadı. Benim imkanım olsa gereken yardımı hemen yaparım.

KAVGA YOK

Bir yerde kavga varsa ben orada yokum. Küfrün olduğun yerde olmam, biz burada topluma iyi birey yetiştirmek için varız. Biz yöneticilere büyük görev düşüyor.  Yenidoğan Serdarspor Başkanı Abdulkadir Bayraktutar ,Onursal Başkan Tekin Uygur’un anlamlı ve doğru sözleri karşısında bir anısını şöyle anlatıyor ; 2012 yılında 1.Küme’de şampiyonluğa oynuyoruz,  İstanbul’dan misafirlerimiz geldi. Bu maçta tribünlerden edilen küfürler sonrası konuklarımız stadı terk etti ve sponsorluktan vazgeçtiler. İyi ki Tekin abi ile tanıştık, yoksa kulübün kapısına kilit vururduk” ifadelerini kullandı.

FUTBOL KARDEŞLİKTİR

Gelecek günler aydınlık olacak. İnsanlar hayallerin peşinden koşmalıdır. 12 yıldır fedakarlık  yapan Abdulkadir başkanımızı kutluyorum. Bu iş biraz deli işi.  Futbol kardeşlik ve barıştır. Herkes kendi kapısının önünü temizleyecek. Kötü olay olduğu zaman ben yokum. Futbolda kaybetmek normaldir. Sahaya her çocuk çıksın ve oynasın. Çocukları yetiştirmek önemli. Kazanır veya kaybederiz ama centilmence mücadele ederiz. Çalışan bir gün elbet kazanacak. Benim için önce centilmenlik sonra şampiyonluk gelir. Hayal olmazsa gelecek olmaz.

Kaynak : http://www.demokratkocaeli.com/haber/22091/hayal-olmazsa-gelecek-olmaz.html

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website